Witold Jurewicz

Nauczyciel tańca, choreograf, reżyser, performer, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: choreografia), PPSKAK w Kaliszu i kursów instruktorskich w całym kraju. Założyciel, dyrektor artystyczny i choreograf Teatru Tańca Alter. W latach 1992-2008 dyrektor artystyczny Międzynarodowych Prezentacji Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Autor programu nauczania tańca współczesnego i teorii ruchu. Twórca techniki ruchu wykorzystującej punkt podparcia jako podstawę do ruchu zgodnego z indywidualną motoryką ciała. Współpracuje z teatrami dramatycznymi w całej Polsce, m.in.: Teatrem im. Jaracza w Łodzi, Teatrem im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem im. Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim w Poznaniu, oraz Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy. Bierze udział w licznych projektach tanecznych i teatralnych. Prowadzi warsztaty w kraju i zagranicą.

Izabela Chlewińska (1980)

Tancerka, choreograf, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewicz na kierunku rytmika oraz Kursu Kwalifikacyjnego dla Instruktorów Tańca Współczesnego w Łodzi. Wykładowca Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Od 2004 związana z Teatrem Tańca ALTER. Laureatka nagrody indywidualnej za rolę w spektaklu "Pazur" w reżyserii Witolda Jurewicza. Nieustannie poszukująca w temacie tańca i improwizacji. Pobierała lekcje u takich pedagogów jak: Jess Curtis, Keith Hennesy, Ray Chang i Mans Erlandsson. Uczestnik coaching projects prowadzonych przez Michaela Schumachera oraz Palle Dyrvalle, które odbyły się w Starym Browarze (Poznań, 2007). W latach 2004-2007 uczestnik i performer Ponderosa Dance Festival oraz International Contact Festival w Niemczech. Współpracuje z fotografem Katarzyną Madziałą oraz pianistą i kompozytorem Janem Smoczyńskim.

Aleksandra Ścibor (1980)

Tancerka, performer, tłumaczka, pedagog. Dyplomowany instruktor tańca współczesnego. Absolwentka Instytutu Filologii Angielskiej UAM w Poznaniu (specjalność: tłumaczenie konferencyjne) oraz Podyplomowego Studium Managerów Kultury (SGH, Warszawa). Od 2005 tancerka Teatru Tańca Alter. W świat tańca i ruchu wprowadzili ją Kama Jankowska i Witold Jurewicz. Warsztat zdobywa pracując z  takimi pedagogami jak Georg Blasche, Nigel Charnock, Ray Chung, Frey Faust, Juha Pekka-Marsalo i David Zambrano. Zajmuje się tańcem współczesnym, kontakt improwizacją, improwizacją, ruchem naturalnym i tańcem fizycznym. Bada proces tłumaczenia technicznego języka tańca. Współtworzy www.contactimprovisation.eu. Współpracuje z Fundacją Kino Tańca oraz Project Salsa w Łodzi.

Paweł Skalski

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego oraz dwuletniego instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego o kierunku taniec współczesny w Warszawie. Przez 10 lat tancerz Zespołu Pieśni i Tańca UW "Warszawianka". Brał udział w ponad 200 koncertach i spektaklach w Polsce i na świecie. Wicemistrz Polski i laureat 23 turniejów Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej. Prowadzi zajęcia i warsztaty tanga argentyńskiego. Od 2005 r. związany z Teatrem Tańca Alter.

Agnieszka Muczyń (1984)

Pochodzi z Kętrzyna, gdzie przez 6 lat tańczyła w zespole tańca współczesnego. Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu. Studiuje fizjoterapię w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Z Teatrem Tańca Alter związana jest od 2005 roku.

Wojciech Łaba (1985)

Przez 13 lat tańczył w zespole tańca nowoczesnego "T-8" w Rzeszowie. Jest instruktorem tańca współczesnego. W sezonie 2005/2006 tańczył w zespole tańca nowoczesnego "Kaliszfornia". Obecnie student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu. Z Teatrem Tańca Alter związany od 2005.

Mariola Benesz (1979)

Tancerka, performer, instruktor tańca współczesnego i hatha jogi. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w Zespole Tańca Współczesnego Studnia. Od 2007 roku związana z Teatrem Tańca Alter, a od 2009 również z Akademickim Teatrem Tańca działającym przy Akademii Muzycznej w Łodzi. Warsztat taneczny zdobywała pod kierunkiem Anny Wytych-Wierzgacz, Witolda Jurewicza oraz Jacka Owczarka. Uczyła się między innymi u Ray`a Chunga, Jozefa Frucka i Juha-Pekko Marsalo. Bierze udział w licznych krajowych i międzynarodowych warsztatach oraz festiwalach tanecznych.

Aktualności / Ruchmistrz i tancerze / Repertuar / Edukacja / Galeria / Kontakt
Nasi przyjaciele / Prasa o nas / Kalendarium / Tancerki i tancerze / English version
Wszelkie prawa zastrzeżone (c)2002-2007 Alter. Projekt i wykonanie: ARTGRUPA